(0x)

Jánošíkov dvor Zázrivá - Adventure golf logo_thumb

Adventure golf nájdete v penzióne Jánošíkov dvor v nádhernej prírodnej scenérii obci Zázrivá. Ide o prvé 18-jamkové adventure golfové ihrisko na Slovensku. Sezóna je pre návštevníkov od apríla do októbra, každý deň v čase od 10:00 - 20:00 hod. Adventure golf sa k nám dostal zo Severnej Ameriky,…

1PB = zľava 100%

Cenník
  • Popis
  • Mapa a trasa
  • Kontakt
  • Hodnotenia (0x)

Adventure golf nájdete v penzióne Jánošíkov dvor v nádhernej prírodnej scenérii obci Zázrivá. Ide o prvé 18-jamkové adventure golfové ihrisko na Slovensku. Sezóna je pre návštevníkov od apríla do októbra, každý deň v čase od 10:00 - 20:00 hod.

Adventure golf sa k nám dostal zo Severnej Ameriky, odkiaľ sa dostal do celého sveta, kde je obľúbeným rekreačným aj profesionálnym športom, ale predovšetkým rodinnou zábavou. Je to v podstate klasický golf zmenšený do veľkosti minigolfových dráh. Veľkosť dráh je však to jediné, čo má Adventure golf spoločné s minigolfom. Spôsob hry je totiž úplne odlišný. Klasické prekážky známe z minigolfu tu nenájdete, na dráhach sú rôzne nerovnosti, vyvýšeniny, vodné pasce a piesočné bunkre, teda rovnako ako pri veľkom golfovom ihrisku.

A povrch dráh? Zabudnite na klasický šedivý povrch z eternitu. Adventure golf sa hrá na umelej golfovej tráve a hráči počas hry môžu alebo skôr musia chodiť po dráhach. Hrá sa golfovými palicami určenými na putovanie alebo minigolfovými kladivkami a golfovou loptičkou.

Takže čo je vlastne Adventure golf? Ani minigolf ani golf, ale niečo medzi nimi. Ale hlavne pri ňom zažijete veľa zábavy a prebudí vo vás skrytú súťaživosť.

Pravidlá Adventure golfu:

1. Hracia plocha tvorí 18 jamiek. Jednotlivé jamky sú očíslované poradovými číslami. Treba dodržovať poradie jamiek. Jamky sú prepojené kamennými chodníkmi, ktoré vedú k ďalšej jamke v poradí.

2. Adventure Golf môžu hrať jednotlivci alebo skupiny hráčov. Maximálne doporučené obsadenie jednej jamky sú 4 hráči.

3. Pri hre v skupine hrajú hráči postupne za sebou v poradí, ktoré si sami na začiatku určia.

4. Cieľom hry je dopraviť loptičku v čo najmenšom počte úderov do jamky. Víťazom je hráč s najmenším súčtom úderov na všetkých jamkách.

5. Hra na jamke začína v priestore pred tehlovými mantinelmi, kde si môžete loptičku na umelej tráve ľubovoľne umiestniť.

6. Pokiaľ loptička pri hre opustí dráhu, je vrátená späť v mieste, v ktorom dráhu opustila a hráč si pripočíta jeden trestný bod. V tomto prípade si hráč môže posunúť loptičku kolmo od tehlového mantinelu na vzdialenosť 15 cm (odpovedá dlhšej strane score karty).

7. V prípade, že loptička skončí v piesočnej alebo vodnej prekážke, môže hráč pokračovať v hre z tejto prekážky, alebo si môže loptičku umiestniť na 15 cm od kraja prekážky, a to v mieste, odkiaľ bola do prekážky zahraná, ale pripočíta si jeden trestný bod.

8. Pokiaľ loptička skončí v niektorej z prírodných prekážok (kamene, palisady), je preložená kolmo od tejto prekážky na vzdialenosť 15 cm bez straty bodov.

Web : www.janosikovdvor.sk

Drevenice Jánošíkov dvor

Malá Petrová 8, Zázrivá

drevenice@janosikovdvor.sk

+421 907 826 250, +421 908 803 687

Cenník

01.05.2019 - 01.10.2019

Typ Produkt Cena
AKCIA 1 + 1 Po zakúpení jednej hry na Adventure Golf získate druhú hru ZADARMO! Výhoda platí len pondelky a utorky! zľava 100% VYUŽIŤ ZĽAVU
Typ Produkt Cena
2 Dospelí 20% zľava pre maximálne 2 osoby z ceny hry na Adventure Golf. zľava 20% VYUŽIŤ ZĽAVU

Podobné ponuky